poniedziałek, 18 października 2021

Stomil na Suchych Stawach ćwierć wieku temu

  19 października 1996 roku Hutnik w meczu ligowym podejmował olsztyński Stomil. W składzie gości pierwsze skrzypce grali w owym czasie m.in. reprezentant Polski pomocnik Sylwester Czereszewski, środkowy obrońca Andrzej Biedrzycki i wypożyczony z ŁKS-u napastnik Jacek Płuciennik. Niestety dwaj ostatni odeszli z tego świata przedwcześnie. Trenerem gości był Bogusław Oblewski. 

 Przed spotkaniem rozeszła się plotka, że piłkarze Hutnika mają dość szykanowania ze strony duetu trenerskiego Jerzy Kasalik – Michał Królikowski. Być może pomogła mediacja kierownictwa klubu, ale podczas spotkania trener Hutnika był wyjątkowo spokojny. 

Mecz toczył się przy optycznej przewadze gospodarzy. Ataki miejscowych zazwyczaj toczyły się z pominięciem słabo dysponowanej linii pomocy. Dobry mecz rozegrali natomiast miejscowi napastnicy, wspierani przez błyskotliwego lewoskrzydłowego Mariusza Wawrowa. 

Najlepszym wśród gości był bramkarz Paweł Charbicki, który obronił wiele strzałów hutników (Ozimka, Motyki, Adamczyka czy Wawrowa). Jedyną bramkę meczu strzelił po indywidualnej akcji Waldemar Adamczyk. Goście sporadycznie zagrażali bramce strzeżonej przez Siergieja Szypowskiego. Najbliższy celu był w pierwszej połowie Arkadiusz Klimek, który po ograniu obrońców zmusił bramkarza Hutnika do najwyższego wysiłku. 

Kolejne zwycięstwo Hutnik odniósł dopiero po równo 6 miesiącach i 13 meczach. Feralny sezon 1996/1997 zakończył się spadkiem hutników z ekstraklasy. 

Hutnik - Stomil. Łódzki sędzia Zbigniew Przesmycki, w towarzystwie liniowych Majchrzaka i Szubielskiego schodzą do szatni po pierwszej połowie. Wraz z nimi m.in. Paweł Charbicki, Waldemar Adamczyk, Sylwester Czereszewski, Siergiej Szypowski i Andrzej Biedrzycki. Fot. Jacek Kozioł. 

19.10.1996 HUTNIK – STOMIL OLSZTYN 1-0 (0-0) Adamczyk 65. Sędziował: Przesmycki (Łódź). Widzów 1500. 

HUTNIK: Szypowski, Duda, Walankiewicz, Kaliszan, Motyka, Ozimek, Prokop (83 Hajduk), Fudali (65 Zięba), Wawrów, Yahaya, Adamczyk. 

STOMIL: Charbicki, Jaskulski, Biedrzycki, Jankowski, S. Nowak, Kaczmarczyk, Czereszewski, Dyluś, Siniczyn, Płuciennik, Klimek (74 Jasiński).

"Ile i za co" czyli fachowa rubryka w fachowej prasie jakim było krakowskie "Tempo". Tym razem ocenia red. Jacek Gucwa. Co tego typu analizy zastępuje dziś w szerokiej medialnej ofercie? To pytanie jest retoryczne...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz