poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Falstart i nerwy w Nowej Hucie

Nerwowo zrobiło się na Suchych Stawach.

Pierwsza połowa sierpnia to trzy porażki i jeden remis piłkarzy Dumy Nowej Huty.
Brak w klubie trenera Grzegorza Staszewskiego wyraźnie odbija się czkawką.
Braku spójnej polityki kadrowej zarządu i sztabu szkoleniowego nie sposób nie zauważyć od dawna. Wiosną podpisano nowy kontrakt z Mateuszem Ozimkiem, którego kilka tygodni później trener Szydełko nie widział już w drużynie. Wcześniej podobnie było z Mateuszem Zającem. Drogę od nowego kontraktu do opuszczenia klubu przeszedł w niecały miesiąc. O co tu chodzi?
Nowe nabytki: Hoyo Kowalski, Zawadzki, Chmiel i Stasz mówiąc delikatnie zawodzą. Zresztą trudno wskazać piłkarza, który prezentuje stały dobry poziom. Może jedynie Piotr Zmorzyński.
Nie pomagają arbitrzy, którzy we Wrocławiu i w PP z Olimpią Grudziądz podejmują kontrowersyjne decyzje przeciwko Hutnikowi.
Trener Szydełko jest wyraźnie zdenerwowany podczas kolejnych pomeczowych wywiadów. Wymowne stwierdzenia na temat kontuzji Patryka Kielisia i braku jej diagnozy też dają do myślenia...
Tymczasem już w środę 18 sierpnia mecz Motor - Hutnik... Na żywo w telewizji.

W inauguracyjnym meczu sezonu Hutnik wywiózł remis z Oporowskiej. Hutnicy grali poprawnie, a od 39 minuty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Zmorzyńskiego i główce Tomasza Wojcinowicza prowadzili 1-0. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia dopatrzył się przewinienia Hoyo-Kowalskiego, a Adrian Łyszczarz pewnie wykorzystał jedenastkę. Po meczu trener Szydełko miał wiele pretensji do arbitra.
 01.08.2021 ŚLĄSK II WROCŁAW – HUTNIK 1-1 (0-1) Łyszczarz 90+7 (k) – Wojcinowicz 39. Sędziował: Lis (Ruda Śląska). Widzów 350.
ŚLĄSK II: Boruc, Musonda (79 Maruszak), Celeban, Poprawa, Caliński, Kotowicz (70 Konstanty), J. Zawadzki (70 Michalski), Młynarczyk (79 Olejniczak), Bukowski, Bargiel (86 Michalski), Łyszczarz.
HUTNIK: Frasik, Kędziora, Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski, Stasz (81 Tetych), Gajda (81 Drąg), Jaklik, Świątek (73 D. Zawadzki), Hafez (71 Kieliś), Zmorzyński, Kitliński (72 Sobala).

Już w rundzie wstępnej Hutnik pożegnał się z Pucharem Polski. Zwycięskiego gola dla spadkowicza z II ligi zdobył w 7 minucie niewysoki Hiszpan Najim Romero dobijając głową swoją pierwszą główkę w poprzeczkę. Hutnik zagrał słabo. Okazję do wyrównania miał Michał Kitliński, ale nie trafił w piłkę wystawioną na 10 metr. Z kolei sędzia uznał, że zatrzymanie piłki zmierzającej do bramki ręką przez stopera gości Piotra Witasika nie było naruszeniem przepisów. W końcówce za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Wojcinowicz.
 04.08.2021 HUTNIK – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 0-1 (0-1) Romero 7. Sędziował: Rokosz (Katowice). Widzów 400.
 HUTNIK: A. Leszczyński, Wojcinowicz, Stawarczyk, Hoyo-Kowalski (46 Kędziora), Chmiel, Bernal (46 Jaklik), Drąg, Kieliś (68 Świątek), Zawadzki (46 Hafez), Tetych, Sobala (46 Kitliński).
 OLIMPIA G.: Olszewski, P. Leszczyński, Witasik, Wicki (57 Karankiewicz), Romero (67 Karmański), Cabrera, Flak (67 Nawrocki), Cywiński, Kaczmarek, Warcholak, Bojas (90 Rzepka).

W Elblągu najlepszym zawodnikiem Hutnika był bramkarz Bartłomiej Frasik, który wybronił wiele groźnych strzałów gospodarzy. W 71 minucie był jednak bez szans przy silnym uderzeniu Adriana Piekarskiego z 10 metrów. Hutnicy znów mocno rozczarowali, praktycznie nie istnieli w ofensywie i zasłużenie przegrali. Bramkarz gospodarzy Andrzej Witan miał podwójne powody do radości, gdyż kilka godzin wcześniej w Tokio jego żona Iga Baumgart-Witan zdobyła srebrny medal olimpijski w biegu sztafetowym kobiet na dystansie 4x400 metrów.
 07.08.2021 OLIMPIA ELBLĄG – HUTNIK 1-0 (0-0) Piekarski 72. Sędziował: Krumplewski (Mrągowo). Widzów 700.
 OLIMPIA E.: Witan, Guilherme, Piekarski, Czarny, Wenger, Kałahur, Krawczun, Krasa, Sienkiewicz, Kurbiel (75 Stanisławski), Branecki (83 Czernis).
 HUTNIK: Frasik, Kędziora, Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski, Stasz (80 Tetych), Gajda (80 Bernal), Jaklik, Świątek (70 Drąg), Hafez (70 Zawadzki), Zmorzyński, Kitliński (59 Sobala).

Mecz z Pogonią Siedlce rozpoczął się dla Hutnika dobrze. W 5 minucie strzał Kitlińskiego z linii bramkowej wybił obrońca gości. Przed przerwą prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Abdallah Hafez celnie główkując po precyzyjnej centrze Krzysztofa Świątka. Po godzinie gry hutnicy opadli z sił, a goście przechylili szalę na swoją stronę, za sprawą goli Marcina Kozłowskiego i Macieja Górskiego. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Cezary Demianiuk po kontrataku i trafieniu do pustej bramki.
14.08.2021 HUTNIK – POGOŃ SIEDLCE 1-3 (1-0) Hafez 36 – Kozłowski 63, Górski 72, Demianiuk 90+3. Sędziował: Paszkiewicz (Wrocław). Widzów 500.
 HUTNIK: Frasik, Kędziora, Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski, Stasz (59 Chmiel), Gajda (59 Jaklik), Bernal (70 Drąg), Świątek (70 Zawadzki), Hafez, Zmorzyński, Kitliński (59 Sobala).
 POGOŃ: R. Misztal, Preuss, Wichtowski, Majewski, Miś, Przybecki, Kobiałka (62 Kozłowski), Piotrowski, Trochim (46 Rymek), Wróblewski (86 Demianiuk), Górski (90 Višņakovs).

Na domiar złego od falstartów rozpoczęły sezon rezerwy Hutnika (pod wodzą trenera Przemysława Antoniaka) i zespół juniorów starszych. Ten drugi prowadzi Marek Bojko, a nie jak wcześniej informował zarząd klubu Wojciech Pituła.
Rezerwa: 15.08.2021 HUTNIK II – SKAWINKA SKAWINA 2-5.
Juniorzy: 14.08.2021 HUTNIK – WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 0-1.