poniedziałek, 24 maja 2021

Mocny Hutnik spod ręki trenera Szydełki

     Niedzielne spotkanie dwóch  zespołów wiodących obecnie prym w II lidze stało na bardzo dobrym poziomie i zakończyło się bezbramkowym remisem. Hutnik i Chojniczanka potwierdziły klasę sportową i żelazną dyscyplinę w defensywie. To dwie drużyny, które w 2021 roku zdobyły najwięcej punktów i straciły najmniej bramek w całej II-ligowej stawce. 

Bliżsi zwycięstwa byli wczoraj hutnicy. W drugiej połowie gospodarze mieli cztery bardzo dobre sposobności do zdobycia bramki. Wracający po kontuzji Hiszpan Javier Bernal z rzutu wolnego ostemplował poprzeczkę, uderzenia Sebastiana Olszewskiego i Filipa Handzlika w znakomitym stylu bronił Paweł Sokół, a Kamil Sobala nie wykorzystał dogrania Abdallaha Hafeza i z kilku metrów uderzył ponad bramką.

Goście najbliżsi powodzenia byli gdy Szymon Skrzypczak minimalnie minął się z dośrodkowaną piłką oraz gdy jego zmiennik Olaf Nowak główkował z bliska, ale Arkadiusz Leszczyński popisał się fantastyczną paradą. Już po wszystkim okazało się, że strzelec był jednak na pozycji spalonej.

Hutnik ma już 42 punkty w tabeli i tylko mało prawdopodobny kataklizm (komplet zwycięstw rywali z dołu tabeli przy dwóch porażkach podopiecznych trenera Szydełki) może pozbawić go utrzymania w II lidze.

Na Suchych Stawach nikt nie bierze nawet takiego scenariusza pod uwagę. 

Przed drużyną wyjazd na piątkowy mecz do Rzeszowa. Trener Szymon Szydełko z pewnością ma już plan na sukces Dumy Nowej Huty w pojedynku z klubem, którego jest przecież wychowankiem. 

23.05.2021 HUTNIK - CHOJNICZANKA CHOJNICE 0-0. Sędziował: Tarnowski (Wrocław). Widzów 350.

HUTNIK: Leszczyński, Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Olszewski, Jaklik, Drąg (60 Bernal), Kieliś (84 Handzlik), Zmorzyński, Hafez (84 Linca), Kitliński (60 Sobala). 

CHOJNICZANKA: Sokół, Mudra, Grolik, Bartosiak, Grobelny, Klichowicz, Mikołajczak (71 Rakowski), Czajkowski (83 Kona), Ziętarski (75 Golański), Ryczkowski (75 Napołow), Skrzypczak (75 O. Nowak).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz